Hızlı Okuma Teknikleri

 Hızlı okuma ve anlama eğitimleri oldukça bilinen bir eğitim şeklidir. Dünya genelinde kullanılan bir yöntemdir. Türkiye de ise yaklaşık 40 yıldan fazladır oldukça yaygın olarak kişisel gelişim kurslarında uygulanan bir yöntemdir. 

 Hızlı okuma en temelde bir huy değişimidir. Sıradan ve yavaş okuma şekillerini değiştirebilmek için uygulanması gereken en geçerli yöntem hızlı okuma kurslarıdır. 

 Hızlı okuma yöntemleri göz kaslarını geliştirmek ile başlar. İnsan vücudundaki tüm kaslar geliştirilmeye uygundur. Bir sporcunun sürekli idman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun içinde sürekli bir şekilde Hızlı Okuma egzersizleri yapılması lazımdır.

 Bu egzersizlerden en önemlisi görüş açısının geliştirilmesidir. Sağlıklı bir insan bilinenin aksine çok daha fazla bir alanı tek seferde görebilir. Online platform içerisinde 4 farklı yol izleyerek görme alanını genişletebilirsiniz.

 Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu aşamada gözün metin üzerindeki bekleme süresini en aza indirmektedir. Online platformda yine günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

 Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma egzersizleri yapmak gerekmektedir. Bu yöntemde online platform da 4 ayrı teknikle verilmektedir. 

 Bu egzersizlerin dışında; beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin egzersizleri bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almıştır.

 Yukarı da anlatılan yöntemler ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizin de yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumak.

 Sizde bu eşi olmayan deneyimi edinmek ve kendinize en uygun eğitim şeklini inceleyerek en uygun eğitim şeklini seçip hemen hızlı okumaya başlayabilirsiniz.

Hemen Eğitime Başlayın